Uprawiaj sport na Orliku

Posiadanie przez samorządy gminne i powiatowe Orlików stwarza szanse dla mieszkańców do darmowego i nieskrępowanego uprawiania sportu na świeżym powietrzu. W powiecie wysokomazowieckim prawie w każdej gminie jest kompleks Orlika, w ramach którego można nie tylko grać w piłkę nożną ale również uprawiać inne rodzaje sportów. Orliki są przystosowane do uprawiania tenisa ziemnego, gry w koszykówkę, bieżnie do biegania itp. Nie pozostaje nic innego jak zachęcić wszystkich do uprawiania sportu w ten sposób dla swojego własnego zdrowia. Ćwiczenia i gry na świeżym powietrzu wzmacniają ciało i ducha, poprawiają sylwetkę, redukują zbędną tkankę tłuszczową, dotleniają organizm a przy okazji można poznać wiele ciekawych osób.

Kompleksy Orlika na obszarze powiatu wysokomazowieckiego:
Wysokie Mazowieckie ul. ul. 1000-lecia 15,
Wysokie Mazowieckie ul. Jagiellońska 4,
Szepietowo ul. Sportowa 5,
Ciechanowiec ul. Sosnowa 2,
Ciechanowiec ul. Wojska Polskiego,
Klukowo ul. Szkolna 8, 18-214 Klukowo
Czyżew ul. Polna 5A
Jabłoń Kościelna
Nowe Piekuty
Jabłonka Kościelna

Orliki są otwarte dla wszystkich codziennie, jednak w różnych miejscowościach godziny otwarcia i zamknięcia bywają różne, zazwyczaj od godz. 14 do 21 w dni powszednie lub od godz. 11 do 20 w weekendy. Zrealizowane w ramach programu “Moje Boisko – Orlik 2012″ kompleksy boisk sportowych są, zgodnie z założeniami programu, ogólnodostępne i bezpłatne.
Na każdym kompleksie powinien być zatrudniony trener środowiskowy lub Animator Programu “Moje Boisko-Orlik2012″.
Dla własnego bezpieczeństwa warto zapoznać się z regulaminem korzystania z kompleksu boisk, obowiązującym na Orliku.
Jednostka samorządu terytorialnego, która wybudowała kompleks jest odpowiedzialna za zarządzanie nim i bieżącą administrację, w tym:
– za stan techniczny,
– ustalenie regulaminu,
– rezerwację boiska
Nie pozostaje nic innego jak uprawiać sport na Orliku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>