Budżet gminy Czyżew na 2013r.

Poniżej prezentujemy budżet, wydatki inwestycyjne oraz zadłużenie Gminy Czyżew na 2013r. Na uwagę zasługują dosyć wysokie w stosunku do całości wydatki na inwestycje.

Budżet Gminy na 2013 rok zakłada plan dochodów w wysokości 22 110 000 zł zaś plan wydatków w kwocie 22 990 000 zł.

Najważniejsze planowane do realizacji w 2013 r. zadania inwestycyjne to:
– budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w Rosochatem Kościelnem,
– dalsza przebudowa dróg gminnych
– dofinansowanie kosztów przebudowy drogi powiatowej Rosochate Kościelne – Zaręby Góry Leśne,
– budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Sikorskiego,
– budowa windy w Zespole Szkół w Czyżewie,
– oświetlenie terenu zbiornika retencyjnego z wykorzystaniem rekreacyjnym na rzece Brok,
– modernizacja targowiska przy ul. Cichej w Czyżewie,
– remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Kaczynie Starym.

Wydatki inwestycyjne – 7 999 696 zł co stanowi 34,80% planowych wydatków. Kwota długu publicznego wg Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2013 r. ma wynieść 1 518 000 zł co stanowi 6,96%, a wydatki na obsługę długu 28.000 zł.

UM w Czyżewie

9 myśli nt. „Budżet gminy Czyżew na 2013r.”

  1. W budżecie nie widać ile wydadzą na balangi, pielgrzymki, święcenia i pogrzeby… Najpierw wójtowa sprzedała dzialkę Kazimierukowi a teraz nie może przyłączyć ulicy Przemyslowej do Nurskiej. Czy poseł Bogucki urządzał spotkania wyborcze w nie swoim okręgu że mu prawo jazdy zabrali?????-w Bytomiu…?

  2. Zgłaszam postulat ,żeby Grosicki Aleksander został skierowany na przymusowe leczenie . Proszę o poparcie.

  3. myślę że o poparcie w Czyżewie gdzie go dobrze znają będzie barrdzo łatwo,

  4. Przymusowe leczenie to stosowali za komuny , widzę że niektórym się marzy rządzić jak za komuny a zarabia jak w kapitalizmie.

  5. Choroby psychiczne leczy się przymusowo wszedzie jesli jest taka potrzeba. Za komuny madrych zamykali a glupi rzadzili. Teraz glupi moga tylko w internecie poszalec bo w wyborach dostana glosy tylko takich samych. Szkoda czasu na takie dyskusje bo nie ma z kim.

  6. A ja myślę że rządzą cwaniaczki, a mądrzy z przerażeniem patrzą co cwaniaczki robią z odzyskaną przez mądrych wolnością i tzw. demokracją. A Pan Grosicki jest uczciwym i przyzwoitym człowiekiem tylko pogubił się w sprawach wiary i myślę że trzeba się za niego pomodlić aby wrócił na właściwą drogę. Bardziej niebezpieczni są tacy jak ten do do powyżej .

  7. Pan Grosicki – może brakuje mu “5 klepki” ale to co ma w sercu to i na języku – nie tylko w sieci. Co mu leży na sercu potrafi powiedzieć publicznie, wielu mieszkańców Czyżewa już się o tym przekonało. Ten normalny człowiek też umie narzekać, ale niestety brak jest jemu odwagi(a szkoda). Swoje boleści przekazuje tylko w otoczeniu własnym

  8. to że ktoś wytyka błędy nie jest przejawem braku rozumu, natomiast to że ktoś wykorzystuje dobro publiczne dla prywaty, to jest przejawem całkowitej ignorancji i nieposzanowania współobywateli !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>