Debata społeczna “Razem dbamy o bezpieczeństwo”

W miniony piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się debata społeczna pod nazwą “Razem dbamy o bezpieczeństwo” zorganizowana przez wysokomazowiecką policję.

Debata społeczna jest to innowacyjna forma komunikowania się ze społeczeństwem w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i profilaktyki. Właśnie takie przedsięwzięcie było udziałem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W debacie z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego udział wzięli Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Po rozpoczęciu debaty głos zabrali zaproszeni goście. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem przedstawił zagadnienia dotyczące przestępczości w powiecie. Po tej części spotkania rozpoczęła się dyskusja, w trakcie której głos zabierały zebrane osoby. Omówiono między innymi tematy z zakresu bezpieczeństwa na drogach krajowych i wojewódzkich znajdujących się na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Poruszany został problem reorganizacji Posterunków Policji oraz funkcjonowanie ratownictwa medycznego, a także bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowo -wychowawczych oraz osiedli mieszkaniowych. Podnoszone przez uczestników debaty problemy będą stanowić podstawę do działań podejmowanych przez Policję oraz inne instytucje. Uczestnicy spotkania wypełnili również ankiety związane z oceną pracy Policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania. Kolejna taka debata planowana jest na druga połowę b.r. Jej celem będzie weryfikacja poprawy stanu bezpieczeństwa w powiecie wysokomazowieckim.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>