Samorządowy Menadżer Regionu

Miasta z naszego powiatu: Wysokie Mazowieckie oraz Ciechanowiec zostały uhonorowane wyróżnieniem Samorządowego Menedżera Regionu 2012. Wyróżnionym wręczono tytuły podczas uroczystej Gali VIII edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki, który jest przygotowywany przez redakcję dziennika “Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KR.

Zasady wyróżnień są następujące: samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierają jednego – w ich ocenie – lidera w regionie. Dokonując wyboru nie mogą wskazać własnej gminy. W drugim kroku respondenci proszeni są o wskazanie samorządów gminnych z ich województwa, które są liderem pod względem takich kryteriów jak:

a. zarządzanie edukacją

b. pozyskiwanie funduszy unijnych

c. inwestowanie w ochronę środowiska (kanalizacja, utrzymanie czystości)

d. efektywne budowanie aktywności społecznej

Dodatkowo przedstawiciele samorządów gminnych dokonują oceny własnych planów inwestycyjnych określając charakter potrzeb w tym zakresie oraz możliwości i wyzwania związane z finansowaniem inwestycji. Ocenie podlegają takie obszary jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników i mostów, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brane są pod uwagę również budowa i modernizacja obiektów sportowo – rekreacyjnych, informatyzacja gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów, czy też budownictwa komunalnego.

Wyróżnione samorządy w Rankingu Samorządowy Menadżer Regionu 2012 z woj. podlaskiego:

1. Urząd Miasta Białystok

2. Urząd Miasta Suwałki

3. Urząd Gminy Korycin

4. Urząd Miasta Łomża

5. Urząd Miasta Bielsk Podlaski

6. Urząd Miasta Zambrów

7. Urząd Miejski w Drohiczynie

8. Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie

9. Urząd Gminy Puńsk

10. Urząd Miejski w Ciechanowcu

na podstawie UM w Wys. Maz. oraz pb.pl

14 myśli nt. „Samorządowy Menadżer Regionu”

 1. Szczególnie wysoko oceniona została u nas budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej no i efektywne budowanie aktywności społecznej.Mamy sukcesy .Co rok zalane posesje i domy.Cyrk w Mexyku.8.pozycja też mi cud.Odczucie społeczne niestety jest w drugą stronę.

 2. Brawo dla Pana Burmistrza i całej Rady Miasta wybranej w demokratycznych wyborach. Najlepsze władze miasta w historii jego istnienia. Oby takich jak Jozin zalewało i co roku :)

 3. I wszyscy dowiedzieli się na czym polega demokracja w mieście i co może większość demokratycznie wybrana.Wszystkich innych spoza układu miłościwie nam panującego może zalewać woda i co roku i niech siedzą cicho.W tegorocznej powodzi widzimy na własne oczy jak władza traktuje mieszkańców , którym woda rokrocznie zalewa posesje i domostwa.Dobrze by było jak by tą władzę wymienić jak najszybciej i nie czekać do drugiego roku , bo znowu nas zaleje i zamiast nam pomóc to będą się cieszyć , że nas znów zalało.Do czego to podobne co napisał”król Waza.ja się pytam co to za burmistrz i co to za rada , gdzie myśli się tak jak napisałeś.

 4. no to odwołujcie radę i burmistrza, powodzenia, zwołujcie referendum za które zapłaci każdy podatnik a wybory i tak wygra JiS :) tak na marginesie nie mam nic wspolnego z radą i z burmistrzem po prostu jestem zadowolonym mieszkańcem. Zalane posesje to moim zdaniem wina obfitych opadów śniegu oraz wydawania pozwoleń na budowę nad rzeką na długo przed rzadami Pana Siekierki.

 5. A ja dodam , że to wszystko wina Pana Boga i chyba “królu Waza ” zgodzisz się ze mną.
  Nad referendum pomyślimy.

 6. O referendum mówi się w mieście już od dawna.Mieszkańcy są niezadowoleni z rady i burmistrza , zresztą w ostatnich wyborach wcale JiS nie obdarzyli swoim zaufaniem , bo opozycja otrzymała więcej głosów.Wątpię czy w tych wyborach obecna ekipa wygra.No jak woda ma nas zalewać i mamy czekać na zmiłowanie boskie , to lepiej wcześniej pomyśleć i posłać do diabła , jak mają dbać tylko o własne interesy.Koszt referendum jest do udźwignięcia , tylko czy ludzie się odważą głośno powiedzieć to co myślą i to czego chcą.Gdyby co to organizatorom życzę powodzenia.

 7. A ja wam powiadam,że te opady i powodzie to przez te “smugi niby kondensacyjne” które prawie codziennie widzimy na niebie.
  Wiecie co,jeżeli chcecie się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć to wybierzcie sobie w google -hasło ” chemtrails”

 8. Żadne referendum ! Trzeba czekać cierpliwie. Czas gra na ich niekorzyść. Rzeczywistości nie da się oszukać. Rankingi, medale i inne duperele. trele morele ! Ludzie muszą wreszcie myśleć inaczej niż kołchoźnicy na Białorusi. Stagnacja, bezrobocie, brak miejsc pracy, ogromny odpływ młodzieży. Co jeszcze możemy dla was zrobić – kochani mieszkańcy Wysokiego ???

 9. zgadzam się czas działa na nie korzyść Sitwy,restrukturyzacja Sąd a teraz czas na Prokuraturę a następnie równolegle na Policję następne bastiony wzajemnej adoracji padną

 10. ty król waza a gdzie twoja chrześcijańska moralność.chwalisz siekierkowców a tych wrednych opnentów niech woda zalewa co roku. jednak przyroda jest sprawiedliwa , burmistrza też podobno zalało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>