MLEKOVITA najcenniejszą firmą branży mleczarskiej

MLEKOVITA systematycznie pracuje na wzrost swojej pozycji na rynku. W Rankingu Najcenniejszych Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej, towarzyszącym Liście 500, okazała się najcenniejszą firmą w branży mleczarskiej.

MLEKOVITA to firma ze 100% kapitałem polskim, największa grupa mleczarska w Polsce oraz największy eksporter przemysłu mleczarskiego. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości przedsiębiorstwa, które jest cenione zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Systematyczny awans MLEKOVITY w rankingach jest dowodem na to, iż firma należy do czołówki nie tylko w branży spożywczej, ale i w całej gospodarce.

Rzeczpospolita od 1999 roku zamieszcza na swoich łamach Listę 500 największych polskich firm. To najbardziej cenione zestawienie funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw ukazuje obraz gospodarki i zachodzące w niej zmiany. Od 10 lat towarzyszy mu również wycena największych firm dokonywana przez redakcję dziennika – prestiżowy Ranking Najcenniejszych Przedsiębiorstw Rzeczpospolitej. W opublikowanym 24 kwietnia 2013 r. najnowszym jego wydaniu MLEKOVITA znalazła się lokatę wyżej niż przed rokiem, okazując się najcenniejszą firmą w branży. Jednocześnie zgodnie z ostatnim Rankingiem Najcenniejszych Polskich Marek 2012 MLEKOVITA pozostaje najcenniejszą marką produkcyjnego sektora polskiej gospodarki.

W jubileuszowej XV edycji Listy 500 największych polskich firm Rzeczpospolitej MLEKOVITA awansowała natomiast o kolejne dwie pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym i znalazła się na 108. miejscu. Coraz wyższa lokata jest nie tylko sukcesem, ale również motywacją do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników w przyszłości, dodatkowo stymulowaną sukcesywnym wspinaniem się po drabinie Listy 500 w ostatniej dekadzie – MLEKOVITA awansowała w tym czasie o ponad 80 pozycji (191. miejsce w 2002 r.).

W publikowanym rokrocznie w kwietniu zestawieniu dziennika Rzeczpospolita polskie firmy układane są według danych zebranych na podstawie sprawozdań finansowych za rok 2012, ankiet oraz informacji prasowych i danych uzyskanych od firmy Dun & Bradstreet Poland.

MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 13 zakładów produkcyjnych i 23 własne centra dystrybucyjne. Wytwarza szeroki asortyment ponad 400 markowych produktów (m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki, masła i miksy maślane, mleka w proszku oraz serwatkę w proszku), które są liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE).

MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich: Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki, która według rankingu dziennika Rzeczpospolita jest obecnie najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Na podstawie SM MLEKOVITA

21 myśli nt. „MLEKOVITA najcenniejszą firmą branży mleczarskiej”

 1. “Mlekowita ” jest chlubą Wysokiego Mazowieckiego.Miasto słynie tym zakładem produkcyjnym w Polsce i zagranicą.
  Wszyscy , którzy wnoszą swój wkład pracy w rozwój przedsiębiorstwa mogą być dumni z uzyskanej pozycji w rankingu .Bez wątpienia należy się Państwu szacunek i uznanie za ciężką , ale jakże efektywną pracę .
  “TĘGI UMYSŁ”prezesa firmy p. Dariusza Sapińskiego służy efektywnemu zarządzaniu i osiąganiu przez załogę coraz to lepszej pozycji przedsiębiorstwa w branży spożywczej i w całej gospodarce.Jest Pan fenomenem.
  Proszę przyjąć moje gratulacje z najlepszymi życzeniami na przyszłość.Oby wszystkim dobrze się wiodło .
  Z wyrazami szacunku i uznania
  Halina Roszkowska
  radna Rady Miasta Wysokie Mazowieckie.

 2. pani Halino a co pani sądzi o umyśle prawej ręki prezesa Antoniego (pani kolegi po fachu) może to jego zasługa i pomysły w końcu tyle czasu ze sobą spędzają. Myślę ze i pani jako były dyrektor i pedagog czyli podobnie jak pan Antoni mogłaby dołączyć się i posłużyć dobrą radą. byłby niezły “trójkąt” w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.

 3. Do maja.Kobito , a co ty masz do tych ludzi.Trzeba było ci się uczyć i nie mieć kompleksów Zwyczajna zazdrość przez ciebie przemawia i nie lubisz ludzi , którzy w swoim życiu znaleźli właściwą drogę , osiągnęli sukces i jeszcze pracują dla dobra innych.
  Pana Antoniego też znam , choć nie osobiście , ale wiem , że jako pedagog jest gruntownie wykształcony.
  Prezes Sapiński nie potrzebuje , myślę , niczyich porad .To dzięki jego osobistym kompetencjom i umiejętnościom Mlekowita prosperuje i zatrudnia tyle ludzi.
  I co tu ma wspólnego z osiągnięciami przedsiębiorstwa , kto z kim i ile czasu przebywa , a najważniejsze w jaki sposób Prezes zarządza firmą . Do tej pory efektywnie i trzeba to docenić , bo takimi banałami o których pani pisze nie da się pozycji tego zakładu pracy w Polsce i zagranicą zanegować.

 4. Jako wysokomazowiecczanin jestem bardzo dumny z tego, że taka “wielka” firma ma siedzibę w moim miasteczku. Nie rozumiem tylko dlaczego lokalna władza nie docenia tego skarbu i nie stara się utrzymywać jak najlepszych kontaktów z Panem Prezesem? Przecież to tylko byłoby z zyskiem dla naszego Mexyku. Pomyślmy sobie jakie osiągnięcia ma Pan Sapiński a jakie Pan Siekierko, oczywiście na swoim “podwórku”? No właśnie, a może ktoś mi wymieni jakieś sukcesy naszego Burmistrza w ciągu jego wszystkich kadencji???

 5. tutejszy ty chyba masz bielmo na oczach skoro nie widzisz jak wyglądało miasto przed rządami Pana Siekierki,a może ty tylko widzisz to co chcesz widzieć i jeszcze jedno porównywanie Pana Prezesa do Pana Burmistrza z samego założenia jest błędne ,krótko mówiąc co ma piernik do wiatraka,widzę że lubisz mącić.

 6. A może ktoś napisze na jakich umowach pracują szeregowi pracownicy , jakie mają stawki , ile zarabiają , jak są traktowani przez średni nadzór (mistrzowie , brygodziści)? A może okaże się ,że jest to obóz pracy – o inną pracę w Mazowiecku ciężko.

 7. A niech mi ktoś napisze , że w Urzędzie Miasta u p. burmistrza jest lżej .Wszyscy siedzą jak myszy pod miotłą i boją się swojego cienia i wszyscy wiedzą dlaczego. No niech się ktoś odezwie , albo coś powie.

 8. w tym względzie nic się nie zmienia.Czy to ustrój totalitarny czy demokracja pracownik najemny to niewolnik bez prawa głosu

 9. do xc; chcę ci przypomnieć ,że weszliśmy do Uni , pieniądze popłynęły szerokim strumieniem. gdyby administracja Siekierki nie umiała z nich skorzystać to byłaby głupsza niż Polska norma przewiduje.Tych parę chodników nieudolnie położonych/kanalizacja/ wiosny nie czyni a z Siekierki cudotwórcy.Popatrzcie na inne miasta.Siekierki pomysły już dawno się wypaliły

 10. Ludzie to jak wy chcecie ,nie pracować a pieniądze dostawać.Przecież wszystkim wiadomo , że taka pozycja Mlekowity na rynku wymaga ogromnego nakładu pracy wielu ludzi i każdy wie , że jest ciężko a nie lekko.
  Baz pracy nie ma kołaczy i szanujmy się nawzajem.Każdy tu pracujący jest potrzebny i pracuje na swoim stanowisku tak dobrze , że Mlekowita produkuje i osiąga sukcesy.
  Firma jest efektywnie i bardzo dobrze zarządzana.Prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu należą się gratulacje.

 11. xc. Odnośnie porównania obu osób, przeczytaj jeszcze raz mój komentarz. Napisałem tam: na swoim “podwórku”. OK, zgadzam się, miasteczko jest ładne, zadbane, to fakt-jestem dumny z tego. Sam głosowałem na Pana Siekierkę. Nigdy nie powiem, że to zły Burmistrz. Jednakże moim zdaniem czas na nową osobę na tym stanowisku. Siekierko nie ściągnął do naszego miasta żadnego inwestora, żadna większa (ba średnia) firma nie stworzyła tu miejsc pracy. A chyba to jest najważniejsze dla zwykłego mieszkańca—praca! Ponadto różne opłaty w naszej mieścinie są wyższe niż w o wiele większych miastach. Czy my mieszkamy w Księstwie Monako? No i te układy, układziki. Jak tak dalej będzie to młodzi ludzie stąd będą uciekać! No i na koniec kontakty z Mlekovitą, dzięki której niektórzy młodzi chcą tu jeszcze mieszkać. Bez Mlekovity to moim zdaniem byśmy byli miasteczkiem, liczebnie wielkości Ciechanowca albo Szepietowa. Tak więc uważam, iż Burmistrz Mazowiecka powinien jak najlepiej współpracować z Prezesem Sapińskim. Reasumując, Burmistrz potrafi wydawać pieniądze, niestety wiąże się to cały czas z jakimiś przekrętami (układziki) i kosztami z kosmosu (remont stadionu, itd., itp.). Jednakże wydawać to dużo osób potrafi dobrze, ale niech Burmistrz wykaże się w kwestii sprowadzenia do naszego miasta jakiegoś inwestora. Dlatego na tym polu nie sprawdza się i właśnie czas na nową osobę na tym stanowisku. Aczkolwiek uważam, iż poprzeczkę Pan Burmistrz zawiesił dosyć wysoko.

 12. Mlekowita to swoiste El Dorado w naszym Mexyku.Podwórze mleczarskie Sapińskiego błyszczy na całą Polskę i poza nią.Na zewnątrz i w środku widać gospodarską rękę Sapińskiego. Z bliska i z daleka jest na co popatrzeć i już sam wygląd mówi za siebie.Nic dziwnego , ze mleczarnia osiąga tyle sukcesów.Co z tego , że miasto wygląda dla oka ładnie jak w środku powstało bagno.Układ zamknięty i to silny służy sam sobie i najbliższym osobom z tego kręgu.A ostatnia powódź.Co może władza z p. Burmistrzem na czele przejęła się powodzianami.Mieli sprawdzać , dlaczego woda zalewa ludzi i zrobić co ,żeby sytuacja co roku się nie powtarzała.Tak się przejęli , że do tej pory nikt się nie pojawił .Czas najwyższy tej władzy swojaków podziękować i wybrać nowych radnych i burmistrza , żebyśmy wiedzieli za co im płacimy..

 13. Zrozumcie jedno! Czy byłyby te wszystkie inwestycje miejskie, gdyby nie nie było pieniędzy z podatków jakie otrzymuje Urząd Miasta? A skąd biorą się tzw. pieniądze publiczne miasta? Ano z podatków! Wasze pieniądze, pieniądze z podatków z firm. min. z Mlekovity idą na to wszystko i cieszmy się, ze jest ten zakład! Sobie nawet nie wyobrażacie ilu innych burmistrzów chciałoby mieć taką żyłę złota na swoim terenie.

 14. a ile podatku płaci mlekowita dla miasta? jakieś kwoty bo niemam rozeznania jakie pieniądze wchodzą w rachubę

 15. ktoś napisał,że młodzi ludzie zaczną uciekać z miasta.Nie zaczną, już uciekają całymi tabunami,gdzie się da.Małe miasteczka mogą skusić ludzi do pozostania przede wszystkim pracą na zdrowych zasadach.Dwanaście lat rządów Siekierki pozbawiło to miasto wszystkich zakładów pracy.Zamknięto nawet te ,gdzie miasto/burmistrz/ było tzw. organem założycielskim.Serce boli jak się patrzy na to spustoszenie.I co z tego ,że jest galeria , piękna , kusząca.Jej klientami jest wieś nie miasto, bo to wieś ma jeszcze pieniądze za mleko.Szkoda p. Sapiński, że to pan nie podał ręki przetwórni, miałby pan teraz dwa w jednym.My liczyliśmy na burmistra, ale srodze się zawiedliśmy.On tylko pilnuje własnego biznesu.

 16. A ile miasto otrzymuje podatku od Mlekowity.Ciekawi mnie kto się przyzna , bo do tej pory po pytaniu “też podatnik” cisza.Chyba że to jakaś tajemnica dla mleczarni i urzędu miasta.Po tym co się ostatnio dzieje w naszym Mexyku już niemożliwe staje się możliwym.Co o tym sądzicie.

 17. A co tu sądzić, robią co chcą jak chcą i zwykłych ludzi i ich ciekawość mają za nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>