Rozbudowa Szpitala Ogólnego

W obecnym roku ruszy budowa Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Cena ofertowa inwestycji wynosi 12 302 203,02 zł brutto, będzie to jedna z największych inwestycji na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

Rozbudowa Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem w zakresie zaprojektowania i wykonania robót budowlanych obejmuje wybudowanie:
– bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi,
– sali wybudzeń,
– centralnej sterylizatorni,
– szpitalnego oddziału ratunkowego o powierzchni budynku ok. 1600 m 2 wraz z podjazdem dla karetek
– zagospodarowanie terenu obejmującego rozbudowę w tym doprowadzenie i wykonanie niezbędnych instalacji.

Przetarg na rozbudowę Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem wygrało pod koniec zeszłego roku Konsorcjum składające się z dwóch firm: Anchor sp. z o.o. z Choroszczy oraz “MASTER” Emil Borys z Wysokiego Mazowieckiego. Szpital w Wysokiem Mazowieckiem podlega pod Powiat Wysokomazowiecki.

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem, jako jedyny podmiot leczniczy z województwa podlaskiego znalazł się wśród 4342 przedsiębiorstw, które zakwalifikowały się do XIII edycji Gazel Biznesu. O tytuł Gazeli Biznesu 2012 mogły ubiegać się firmy spełniające następujące kryteria:
a) rozpoczęły działalność przed 2009 rokiem i prowadzą ją nieprzerywalnie do dziś,
b) w roku 2009 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 – 200 mln zł,
c) w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywały wzrost sprzedaży,
d) w latach 2009-2011 ani razu nie odnotowały straty,
e) umożliwiły analizę swoich wyników finansowych (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland lub udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

Planowana inwestycja jak i nominowanie do nagrody biznesowej Gazele Biznesu wskazują, że Szpital w Wysokiem Mazowieckiem, w przeciwieństwie do innych podobnych placówek w kraju jest w dobrej sytuacji finansowej.

Info/fot. własne / Szpital Ogólny

18 myśli nt. „Rozbudowa Szpitala Ogólnego”

 1. bywało tak że dzień przed wynikiem przetargu już zwozili rusztowania mnie już nic nie zdziwi ;]

 2. Szanowni Panstwo. Zamiast się cieszyć i być dumnym z kondycji finansowej szpitala i powiatu wysokomazowieckiego Wy podejrzewacie wszystkich i wszystko. Przetarg się odbył i cieszyć się należy, ze firma z Wysokiego będzie głównym wykonawcą (czytaj ludzie z Wysokiego będą przy tej budowie pracować). Brawo

 3. A jaka to kondycja finansowa powiatu dostali pieniądze z budżetu i tyle. Zaś co się tyczy szpitala to trzeba powiedzieć że jest to zasługa pana dyrektora Bielskiego i trzeba się cieszyć że mamy tak dobrego menadżera na tym stanowisku i dzięki takim ludziom jak on finanse powiatu mają się dobrze . szkoda tylko że tak wybitny menadżer w naszym lokalnym środowisku nie został doceniony przez władze miasta i jako Przewodniczący Rady Nadzorczej naszej spólki ZWKIEC i został odwołany z funkcji z niezrozumiałych do dzisiaj powodów .

 4. Jakiego budżetu. Chyba mieszkaniec nie ma pojęcia o czym pisze. Powiat wysokomazowiecki ze swoich własnych srodków dofinansuje rozbudowę szpitala w wysokości 6 mln zł. Żadenego innego powiatu w naszym województwie na to nie stać. Co do Dyr Bielskiego pełna zgoda.

 5. I dobrze że nie został w radzie ZWKiEC. Za mądry, za dobry, za uczciwy, za kulturalny… Brawo, panie dyrektorze Bielski, chylę czoło!

 6. To chyba teodor nie rozumie co pisze , a skąd ma powiat środki na budżet jak nie z budżetu państwa co może sam wypracowuje albo drukuje pieniądze . A Szpital jest dobrze zarządzany nie przynosi wielomilionowych strat jak to robią inne szpitale i dzięki temu powiat posiada środki na inwestycje . Chyba prosty i zrozumiały tok rozumowania.

 7. Szanowny mieszkancu. Stosując twoj uproszcony tok rozumowania to szpital także ma pieniądze z budżetu państwa (NFZ). Co do innych powiatów to w powiatach hajnowskim, sejneńskim i zambrowskim(tam jest spółka powiatowa) szpitale nie przynoszą strat, a mimo to powiaty nie wyjmują ze swego budzetu pieniędzy na swoje szpitale. Nasz powiat to zrobił.

 8. Szanowny teodorze powiat zambrowski i miasto Zambrów przez wiele wiele lat aby szpital zambrowski wydobyć z krachu finansowego łożyło na ten cel ogromne środki finansowe . Nasz powiat ani miasto nie miało takiego problemu. Wydaje mi się normalne jeżeli są środki w budżecie to lepiej je wydać na rozbudowę szpitala który służy i zaspokaja potrzeby wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu . niż na rozbudowę szkól zawodowych z których w niedługim czasie i tak jedna będzie musiała być zlikwidowana z powodu braku uczniów . Myślę że władze powiatu i w tej sprawie będzie stać na rozsądne i słuszne decyzje a nie ulegać wpływom , naciskom i chorym ambicjom ludzi którzy tylko widzą czubek swego nosa.

 9. Dzisiaj będąc na mieście słyszałem że w żaden sposób nie można uzyskać informacji w powiecie na temat naszego głośnego tematu a o którym zapomniano tj. wydobywaniu kruszyw z terenu przeznaczonego na wysypisko bez odpowiednich zezwoleń . Plotka głosi że Pani Roszkowska nie może uzyskać informacji na zgłoszony przez siebie wniosek w tej sprawia ż powodu wyjątkowego oporu jednego z kierowników Urzędu Powiatowego , który jak się okazuje nic nie słyszał o ustawie o dostępie do informacji przez obywatela a w tym przypadku nawet radnego miasta a sprawa dotyczy spółki miejskiej. Czyżby kierownicy UP nie posiadali odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji do pełnienia funkcji które na nich nałożono .Czekamy na informację na ten temat czy od odpowiednich organów czy też od Pani radnej .

 10. Pan Ciiekawy nie do końca zna prawo administracyjne. Otóż w starostwie powiatowym toczy się postępowanie w ww sprawie. Są tam strony postępowania do których pani Roszkowska na pewno się nie zalicza. Wogóle to dziwie się że starostwo udziela w tej kwestii jakichkolwiek informacji, poniważ nie ma tu zastosowania ustawa o informacji publicznej. Pan Starosta powinien temu się bacznie przyjrzeć. Ale co nie można uzyskać od starostwa powinno się uzyskać stosując tąże ustawę od zwkiec szczególnie a może przede wszystkim jeśli jest się radnym miejskim.

 11. Wielce służalczy teodorze przecież to na wniosek Pani Roszkowskiej ta sprawa ujrzała światło dzienne i na jej wniosek toczy się to postępowanie . Twoja postawa i twoje komentarze oraz postawa urzędników powiatu przypomina najgorsze czasy z systemu komunistycznego w którym to ukrywano przed opinią publiczną sytuacje gdzie władza lokalna i miejscowi prominenci łamali prawo . Gdyby nie Roszkowska i jej pismo to wszyscy udawaliby że się nic nie stało. Mało tego przecież jeszcze nie dawno usiłowano nam wmówić jakąś opinią prawną że wszystko jest zgodne z prawem. Czy nie widzicie że kompromitujecie siebie i urzędy które reprezentujecie ?

 12. A kiedy ujrzy światło dzienne następna sprawa związana z CKZ a mianowicie Stacja Diagnostyczna czy będzie to kolejna rewelacja internetu. Czekam na głosy w tej sprawie a w szczególności teodora bo jego komentarz zbliżony będzie do tego oficjalnego mydlenia oczu.

 13. Szanowni formuowicze. Mówimy tu o wspaniałym sukcesie powiatu i szpitala. W końcu coś zaczyna się dziać w tej ważnej społecznie firmie. Niektórzy, jednostki mogą tu mnie obrażać (służalczy), i mieć za przedstawiciela, rzecznika miejscowej ,,elity”. No cóż- errare humanum est. Ale proponuję jednak wrócić do spraw rozbudowy szpitala a nie jakimiś wydumanymi przez niektórych psedo afer (Na marginesie to stacja diagnostyczna przy CKZ jest najnowocześniejsza w mieście i nie rozumiem o co chodzi mieszkańcowi). Oby tak dalej Panie Zieliński i Panie Bielski.

 14. To teodorze , że masz kłopoty z rozumieniem to już zauważyłem bo to wynika z treści twoich komentarzy. Myślę że temat naszej wspaniałej stacji się rozwinie , mam nadzieję że zabiorą głos ci bardziej zorientowani od teodora , Jak widać nie wtajemniczyli jeszcze teodora w ten temat, oj nieładnie.

 15. To nie zasługa Bielskiego i niech sam sobie postów nie wypisuje. Patrze że klika mazowiecku nawet forum opanowała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>