Wyniki wyborów do rady miasta

Znamy już wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miasta Wysokie Mazowieckie w okręgu nr 2. Nowym radnym w tym okręgu został Marcin Wojtkowski z komitetu Jedność i Samorządność.

Wybory charakteryzowały się frekwencją sięgającą 33,16%, dodajmy wysoką jak na wybory uzupełniające. Jednak zdecydowana większość wyborców wolała pozostać w domu niż oddać głos na któregokolwiek kandydata. Po wynikach widać, że swoich wyborców zmobilizował komitet Jedność i Samorządność, pozostałe zdobyły łącznie mniej głosów niż Marcin Wojtkowski. Mimo, iż w poprzednich wyborach samorządowych w 2010 r. komitety opozycji zdobyły łącznie więcej głosów niż kandydat komitetu rządzącego miastem z opcji burmistrza Jarosława Siekierko.

Wyniki przedstawiają się następująco:

1.Marcin Wojtkowski, 107 głosów, 56,91%

2.Beata Agnieszka Konarzewska, 50 głosów, 26,60%

3.Janusz Jerzy Broniszewski, 31 głosów, 16,49%

na podstawie PKW

17 myśli nt. „Wyniki wyborów do rady miasta”

 1. Moje gratulacje dla Pana Marcina. A swoją drogą nasuwa się nieodparte wrażenie, iż im bardziej opluwany jest burmistrz Siekierko, choćby na tym Portalu, to tym większym zaufaniem się cieszy. Także droga redakcjo, szanowni Państwo więcej jadu i zawiści a o następną kadencję Pan Burmistrz może być spokojny.

 2. No i postawimy mu pomnik na środku Rynku , a obok szafot dla Roszkowskiej.60% z 35% głosujących jak nic może podjąć taką decyzję.

 3. gratulacje panie Marcinie, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Młody, ambitny i dobrze wykształcony. Również wyrazy uznania dla Pana Burmistrza, w końcu widać jakie ma Pan uznanie w społeczeństwie – oraz, że Pana działania są akceptowane. A ta jazdę na pana na tym portalu uskuteczniało 5 osób, które nakręcały się wzajemnie.

 4. jak będzie trzeba to postawimy, lepiej Siekierce pomnik niż Sapińskiemu popiersie od dużo zarabiających pracowników mlekovity i od rady nadzorczej która pobiera bardzo skromne wynagrodzenia

 5. Brawo brawo i jeszcze raz brawo:) Co Pani Roszkowska na to powie? gdzie Ci wszyscy ujadacze którzy chcieli przeprowadzać referendum o odwołanie burmistrza haha. 100 % więcej głosów zdobywa JiS niż kandydat który zajął drugie miejsce. Doskonale ukazuje to zaufanie jakim społeczność miejska darzy burmistrza oraz mądrość ludzi głosujacych bo nie dali się zwieść ujadaniu Pani Roszkowskiej i węszeniu wszedzie spisku.

 6. Mam projekt pomnika .Siekierko z anonimem w prawicy, a o zasługach dla miasta całej ekipy będziemy przypominać.

 7. Do : teda, teodora, hipsera: w tych krótkich wpisach ukazaliście całą prawdę o samorządności w Wysokiem Mazowieckiem. Nieważne, że wygrał Wojtkowski, bo następne zdania to peany na cześć “poniewieranego, opluwanego” burmistrza. Cytat z Majakowskiego: Mówimy – Lenin, w domyśle – partia, mówimy – partia, w domyśle Lenin. Gratulujcie Wojtkowskiemu, a w domyśle ……

 8. Cinek wygrał? a to ci checa! jeszcze jeden pionek do manipulowania przez Siekierkę . No brawo!

 9. No wreszcie jest nadzieja w radzie pracownik prokuratury , wsparcie dla Roszkowskiej może wreszcie uda znaleść się TIR z Holandii , albo ustalić czy 40 000 zł buło na działalność gospodarczą czy to zwykłe wyłudzenie. A poza tym nic się nie zmieni zmarnowana kadencja , beznadzieja dla młodych .

 10. Nie mogę wyjść z podziwu na ten samozachwyt siekierkowców. Nie rozumiem radości siekierkowców.Wygrało nazwisko Wojtkowski,ze względów jakichś .Zasługa Marcina taka,że pracuje w prokuraturze i może da cynk jak będą się im do tyłków dobierali. Ale to jest pomysł . Wystawiajmy do wyborów dobrze wykształconych ludzi pracujących gdzieś w Białymstoku,Warszawie mają szansę bo” nikt nie jest prorokiem w swoim domu”

 11. Ciekawo co powiedzą ci co im domy pozalewało, czy też tak się cieszą. Kiedy bedzie można spokojnie spać , a ???

 12. widzę macie ogromny problem – TIR z Holandii czyli problem opozycji tej kadencjii!!! Pogratulować

 13. Cinek w grupie Siekierki, Cinkowa u Sokolika.Bardzo dziwny zbieg okoliczności.Z całą pewnością taki radny to skarb dla mieszkańców:niezależny,obiektywny,samodzielny i krytyczny wobec działań burmistrza i całej rady.Mimo wszystko gratulacje ale wszystko jasne w tym temacie.

 14. Ciekawi mnie bardzo kto zbiera nie czystości po zimie na trawnikach na osiedlu zorza.Panowie z wodociągów zbierający piasek z ulic robili to dość sprytnie chociaż nie dokładnie.Żaden z nich się nie pofatygował żeby zagrabić nieczystości na zieleńcach.Czy można wiedzieć kto powinien dbać o trawniki na osiedlu i chodniki przed domami.

 15. no właśnie, siekierkowcy zwarli szeregi, dowozili do urny kto chciał i nie chciał jakby chcieli udowodnić wszystkim, że tylko paru szczekaczy robi im koło pióra.Przekaz jest klarowny: zobaczcie- polacy nic się nie stało .A prokuratura dalej się zastanawia czy Roszkowska używając słowa cham obraziła Decewicza czy nie?/w poniedziałek podawało radio Białystok.Kabaret, za darmo.A zmiana strony nie miała na celu łatwiejszego namierzenia oponentów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>