Budowa Centrum Badań i Rozwoju Mlekovity

O tym, że nasze miasto jaki i cały powiat rozwijają się dynamicznie dzięki Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy fakt, że nasz największy zakład i jego zasługi dla regionu doceniają również władze wojewódzkie. Mlekovita inwestuje na naszym terenie nie tylko w produkcje, ale także w innowacje.

Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański i wicemarszałek Mieczyław Baszko podpisali dziś z prezesem Mlekovity Dariuszem Sapińskim umowę na realizację projektu Centrum Badań i Rozwoju. Była to tysięczna już umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

– Mlekovita jest sztandarową firmą naszego regionu, dlatego cieszy mnie bardzo fakt, że właśnie z nią podpisujemy tysięczną umowę. Tysiąc umów podpisanych w ramach RPOWP pokazuje ogrom pracy jaki wspólnie udało nam się wykonać w ciągu tych kilku lat – powiedział rozpoczynając dzisiejsze spotkanie marszałek Jarosław Dworzański.

Umowa z Mlekovitą dotyczy realizacji projektu z działania 1.1 – tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. W ramach projektu – budowy i wyposażenia Centrum Badań i Rozwoju – powstanie zakład fizykochemiczny i zakład mikrobiologii i bakteriologii. Jak zaznaczył prezes Dariusz Sapiński w laboratorium prowadzone będą badania nad wykorzystywaniem wartości biologicznych mleka oraz poszukiwaniem nowych produktów.

– Mleczarstwo w województwie podlaskim rozwija się najlepiej na świecie, a rozwój naszego regionu zależy w dużej mierze od produkcji mleka – podkreślił prezes Sapiński – W ostatnich latach mleczarstwo wykonało ogromny skok i ten duży wysiłek został nagrodzony. Mamy dużo pomysłów, inwestujemy w nowe technologie. Stale też poszukujemy coraz lepszych produktów, by zadowolić klienta i wyprzedzić konkurencję.

Odnośnie nowego przedsięwzięcia prezes Sapiński zapowiedział, że Centrum Badań i Rozwoju za 2 lata będzie funkcjonować. Budowa już ruszyła i do końca tego roku powstaną zabudowania, natomiast całość inwestycji zakończy się w ciągu dwóch lat. Koszt tego projektu wynosi 5,5 mln zł, z czego dotacja z RPO – prawie milion zł.

bud_cen_rozw_1

bud_cen_rozw_2

bud_cen_rozw_3

Wrota Podlasia

10 myśli nt. „Budowa Centrum Badań i Rozwoju Mlekovity”

  1. mieliście się zmienić, ale dalej tylko kopiuj i wklej z innych portali oraz wywody i smuty jakiejś radnej Od redakcji: po statystykach widzimy, że mimo to tysiące ludzi nas czyta:) Pozdrawiamy.

  2. Smutne tylko że menażery Mlekowity omijają bokiem BIOGAZ u swoich dostawców mleka. Nic nie szkolą swoich krowiarzy i gnojowica i wielkie ilości bydlęcych odchodów płyną do rzek. Widać to wiosną gdy są roztopy… Ale to za ciężki problem na ich głowy… Od jednej dobrze żywionej krowy to rownowartość 3 litry bęzyny,dziennie czyli rocznie ok 1000 litrów bęzyny

  3. misssss jak nie rozumiesz poważnych tematów dla normalnych ludzi to czytaj sobie komiksy i oglądaj filmy rysunkowe.

  4. misss teraz to już tylko poczekajmy jak wysokomazowiecki24 skopiuje stąd niusa bo im to się nawet po necie nie chce szukać :)

  5. Gratulacje! Myślę, iz ten pomysł przyczyni się do dalszego rozwoju wiedzy i kompetencji młodych ludzi, którzy znajda miejsca pracy.

  6. Nooo … a rolnicy znów po klasach w d…e dostaną albo obniżkę skupu …bo ktos musi przysponsorowac oprocz unii i marszałka

  7. Tylko się cieszyć że jest w naszym mieście zakład pracy i jego Prezes który stworzył mądrymi decyzjami jedną z największych mleczarni w Europie. Gratuluje . Tak trzymać.

  8. taki zakład klasy europejskiej,a za grosz szacunku dla pracowników,umowy śmieciowe sie podpisuje i latami sie wykorzystuje ludzi,bo można tak oszczędzać i chwalić się jakim to się jest menadżerem

  9. Pewno że lepiej robić dobre wrażenie niż pracować , co raz na zwolnienie dużo świąt i dni wolnych tylko że już takie zakłady już dawno upadły no jeszcze pozostały urzędy ale tam tylko dla swoich miejsca zajęte Mlekowita też nie wieczna zabraknie Sapińskiego albo kryzys w mleczarstwie i praca będzie luksusem i ta na umowę śmieciową . A na szacunek to trzeba sobie zasłużyć i w końcu chamskiego kierownika czy kierowniczkę wrzucić do kadzi z mlekiem lub wszyscy powiedzieć dosyć to się będą z wami liczyć i traktować jak ludzi , a jak jesteście tchórzami i dupo lizami to macie co macie .

  10. Hmmm, widzę, że jeden wpis wymoderowano. A przecież tam nie było nic nieprzyzwoitego ani obraźliwego tylko szczera prawda o tych szopkach z grafikami pracy w Mlekowicie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>