Poseł Jacek Bogucki a związki partnerskie homoseksualistów

Kiedy brakuje pieniędzy w budżecie niemal na wszystko, a zadłużenie naszego państwa rośnie w tempie szybszym niż za Gierka, nasi posłowie zajęli się kolejnym tematem zastępczym, którym bez wątpienia są debaty i głosowania na temat związków partnerskich dla homoseksualistów.
Serwisy mediów ogólnopolskich z wczorajszego dnia, jako jeden z głównych wiadomości nie omawiały pogarszającego się stanu gospodarki, a komentowały wypowiedź sejmową posła z naszego okręgu Jacka Boguckiego. O tym jaką mamy demokrację w parlamencie, możemy się dowiedzieć ze stenogramu sejmowego z dnia 24 stycznia 2013 r., kiedy to posłowi Jackowi Boguckiemu nie pozwolono dokończyć wypowiedzi poprzez wyłączenie mikrofonu. Sejm odrzucił w piątek wszystkie trzy projekty firmowane przez Ruch Palikota, Sojusz Lewicy Demokratycznej i część posłów Platformy Obywatelskiej w sprawie tzw. związków partnerskich, które dawały możliwość zawarcia związku parom homoseksualnym. Projekty upadły głosami Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz kilkudziesięciu posłów Platformy Obywatelskiej.

Stenogram sejmowy:

Jacek Bogucki: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! To jest hipokryzja. Mówicie: wolność, równość, prawa mniejszości, a tak naprawdę chcecie przywilejów, które są zagwarantowane rodzinie.

(Poseł Jakub Rutnicki PO: Nie przeczytał pan dokładnie.)

Jacek Bogucki: Mylicie tolerancję z akceptacją. Ja toleruję każdą odmienność, która nie szkodzi…

(Poseł Jakub Rutnicki PO: Jaką?)

Jacek Bogucki: …nie szkodzi państwu, nie szkodzi komukolwiek, ale nie zmuszajcie mnie, bym akceptował tego rodzaju odmienności. Za przywileje podatkowe dla takich par zapłacą osoby samotne, ale zapłacą też rodziny, bo bilans musi się zgodzić. Jeśli ktoś ma niższe podatki, ktoś inny musi zapłacić więcej.

(Poseł Agnieszka Kozłowska-Rajewicz PO: Tego nie ma w projekcie.)

Jacek Bogucki: Ktoś spytał kiedyś lekarza wykonującego operacje zmiany płci, czym uzasadnia te zabiegi. Potrzebami tych osób, oczekiwaniami. Wobec tego spytał tego lekarza, czy gdyby przyszedł do niego satanista i chciał przyszycia ogona, też by mu to zrobił, bo była taka potrzeba. To jest absurdalność tego typu pomysłów.

(Głosy z sali: Panie marszałku, niech pan reaguje.)

Jacek Bogucki: Kto ma prawo zdecydować za dziecko, że będzie wychowywane w rodzinie żyjącej wbrew naturze? Straciliście w dużej części wiarę w Boga, ale mówicie o prawach natury, które chcecie łamać.

(Głosy z sali: Bzdury.)

Jacek Bogucki: Są gatunki zwierząt, które żyją w parach, są gatunki, które żyją w stadach, ale nie słyszałem o dwóch łabędziach…

(Poseł Artur Dunin PO: Jak nie?)

Jacek Bogucki: …dwóch pingwinach czy dwóch kangurach żyjących w parze. (Wesołość na sali) Kochajcie się… (Dzwonek i wyłączenie mikrofonu)

(Głos z sali: Słabo pan zna biologię.)

i jeszcze jedna wypowiedź z tego dnia

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Pan poseł Biedroń zupełnie nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Zakładając, że minister Rostowski będzie chciał uzyskać określoną sumę dla budżetu państwa, to w momencie kiedy wy rozliczycie się wspólnie i zapłacicie mniejsze podatki, ktoś będzie musiał zapłacić wyższy podatek, żeby ta suma, dochód budżetu państwa został osiągnięty. Ten wyższy podatek mogą zapłacić tylko osoby żyjące samotnie lub żyjące w rodzinach, innej możliwości ze względów matematycznych, ze względu na funkcjonowanie budżetu państwa nie ma. O tym mówiłem, że za to będzie musiał ktoś zapłacić. O innych kosztach już nie mówię – o kosztach społecznych, o innego rodzaju kosztach.

Nie zrozumiał pan także innej części mojej wypowiedzi. Nie mówiłem o homoseksualizmie wśród zwierząt, tylko o tym, że nie słyszałem o przypadku i nie znam takiego przypadku, żeby… Wiele jest przykładów zwierząt, które żyją w trwałych parach od momentu rozpoczęcia związku do końca, ale są to pary heteroseksualne. Nie słyszałem o takich parach homoseksualnych i oczywiście o tym, żeby z takich par zrodziły się kolejne pokolenia…

(Poseł Piotr Paweł Bauć Ruch Palikota: Oj, ślimaki.)

…które przedłużałyby ten gatunek. Dziękuję bardzo.

Sejm

27 myśli nt. „Poseł Jacek Bogucki a związki partnerskie homoseksualistów”

 1. Dlaczego Ci, którzy nie czytają projektów ustaw takie głupoty mówią? Bogucki dał tym samym dowód, że obojętne jest mu prawo – nawet, jeśli jest przeciw, to zwykła uczciwość powinna zobowiązywać do poznania zdania drugiej strony.

 2. Dokładnie kede, jedna z wypowiedzi Boguckiego, którą warto poprzeć, są ważniejsze sprawy

 3. Dla mnie to słaby polityk. Cokolwiek teraz by mówił, dla mnie nie ma szans na nastepną kadencję.Robi to pod publiczkę, bo wie, że jego notowania są bardzo słabe. Dosyć ! Wracaj do Czyżewa,

 4. Co do sedna sprawy to się zgadzam z Panem Boguckim, ale niestety poziom wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia. Argumentacja poniżej poziomu, z wypowiedzi wyłazi brak tolerancji, zacietrzewienie i małomiasteczkowość.

 5. A ja uważam, ze dobrze. trzeba mówić dobitnie i nazywać rzeczy po imieniu, to przecież wbrew naturze. jeszcze trochę to trzeba będzie się wstydzić,że ma się normalną rodzinę, bo to będzie niemodne

 6. wbrew naturze niemowlakom przyszywają religię . Gdzie są prokuratory co na to pozwalają. Czy oni znają prawa człowieka? Nie, bo to są prawniki pozbawieni logiki. I co poseł Bogucki na to? On nie dorósł żeby takimi sprawami się zajmować….

 7. Bogucki nie słyszał o dwóch łabędziach, bo mu się wydaje, że łabędź to robi z kaczką, a koza z baranem.

 8. Ośmieszył się, taka wypowiedź 50 lat temu to i owszem, teraz takie rzeczy to ciemnogród.

 9. Ja jestem ciemnogród i dobrze mi z tym:) Taką nowoczesnością szczycić się mogą debile. Chłopak + dziewczyna = normalna rodzina!

 10. Jak to że chłop chłopu w dupę wsadza członka i to ma być związek prawie małżeństwo nie zboczenie i choroba to ja już wolę nie być tak zwanym europejczykiem tylko normalnym człowiekiem. Dlaczego dewiację i nie normalność mamy nazywać normalnością ?

 11. Czemu ludzie – zdaje się wykształceni – mówią takie głupoty? Czyżby nie czytali projektów ustaw? A co np. z osobami które żyją bez konkordatowego ślubu,bo to też jest związek partnerski…

 12. Dla normalnych par są jeszcze śluby cywilne , niby was chodzi tyle do kościoła a wielu z was chce akceptacji związków zboczeńców. czy zastanawiacie się przez moment nad dziećmi które będą wychowywane w takich związkach . Bo p. tatusiowi znudzi się mamusia a zechce się dewiacji seksualnej z pełnoletnim młodzieńcem. Postępowanie wbrew naturze nigdy nie doprowadziło do niczego dobrego. Problem upadku zasad , moralności , normalności nie jest problemem nowym przecież Sodomę i Gomorę mamy już opisaną w Piśmie świętym.

 13. Co to znaczy “dla normalnych par są jeszcze śluby cywilne”? A jak para nie chce ślubu to co…

 14. Jak tak Was czytam, to dochodzę do wniosku, ze wszyscy to – wybaczcie za wyrażenie – debile. Myślicie, ze każdy gej czy lesbijka chcą ślubu? Większosc z nich nawt nie mysli o adopcji dzieci – zreszta w Projekcie ustawy nie bylo slowa na ten temat! a teraz zasadnicze pytanie – kto z Was czytal tą ustawę? Mówicie o normalności? A jaka to normalność? Słuchać głupot wypowiadanych przez Boguckiego czy Pawłowicz?

 15. A ja jak czytam poglądy takiego Palikociarza vel Karol to mam mdłości.To co napiszę nie jest do lewackiego adwersarza powyżej, bo on i ludzie jego pokroju są za tępi i za bardzo zamuleni, żeby pewne rzeczy zrozumieć. Kieruje ten wpis do reszty, która nie interesuje się sprawami światopoglądowymi na codzień. Więc, kiedy pojawiają się problemy z bezrobociem, obniżką zarobków, drożyzną i realnym kryzysem gospodarczym lewaki odgrzewają tematy światopoglądowe jak stary śmierdzący kotlet. Generalnie zasada jest prosta: media i politycy lewicowi uruchomiają bombkę medialną np. związki partnerskie, przez co ważne tematy gospodarcze zastępowane są tą obyczajówką. Z tą ekstremą homoseksualną lobbującą na rzecz tzw. związków partnerskich jest rzecz dziwaczna. Ja nie spotkałem żadnego jej członka, nikt nigdy mi się nie afiszował, że jest radykalnym politycznym przepraszam za określenie tfu… gejem(słowo obrzydliwe) i potrzebuje związku partnerskiego. Homoseksualiści zapewne sobie spokojnie żyją obok mnie, tak samo jak żyją inni zwolennicy innych skłonności seksualnych. I niech sobie żyją w spokoju. Jeśli chcą, to niech się leczą; jeśli wolą, niech się modlą; jeśli muszą, to niech sobie spółkują ze sobą, ale nie na moich oczach. Problemem jest ta nieliczna mniejszość, która homoseksualizm przekształca w ekstremistyczną, lewacką ideologię polityczną, czyli Ci tzw. …gejowanie. Już od dłuższego czasy wystarczy wziąć do ręki gazetę, włączyć jakieś radio lub telewizor, wtedy zobaczy się że wszędzie jest rozkręcona debata nad problemem “tolerancji”. Tak jak nie widzimy homosiów w życiu codziennym, tak w debacie publicznej w mediach są dookoła nas , to jakiś naród “wybrany” czy co? Nie dajmy się tym Palikotom, SLDowcom, Biedroniom, Grodzkim czy “upośledzonym umysłowo”jak Karol powyżej nabrać.

 16. Dla mnie Karolu jak już używamy takie słownictwa to ty jesteś debilem i głupcem a może i zboczeńcem czy jak to nazywacie gejem. zboczenie to nie jest czymś nowym. jeszcze niedawno za tzw. komuny ten gej wówczas nazywał się pederasta i był uważany przez aparat rządzący i tzw. elity za zboczeńca i był wrogiem podstawowej komórki rodzinnej jakim było małzeństwo . Młodymi reprezentantami tego aparatu komunistycznego byli między innymi Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski i całe to czerwone towarzystwo co teraz uważa się za socjalistów i obrońców gejów coż za zakłamanie i hipokryzja obrzydliwe.

 17. może i dwóch pingwinów to Bogucki nie widział ale jak każdy mieszkaniec wsi to widział jak krowa skacze na krowę , co zrobić natura

 18. Ale krowa choć krowa to jak by miała do wyboru krowę czy byka wybierze byka i byk z drugim bykiem to najwyżej może walczyć o krowę a nie posuwać byka . I to jest natura i normalność a nie dwóch chłopów czy dwie baby . Poseł od Palikota niejaki gej Biedroń mówi o higienie politycznej , a co z higieną jego kiedy albo on albo jemu wkładają w odbyt i ile lewatyw by sobie nie zrobili to i tak będzie utatłany i śmierdzący w g..nie.

 19. W gwoli ścisłości – nie jestem Palikociażem – jego poglądy i moje tylko w kilku punktach są zbieżne. Nie głosowałem na Palikota i raczej nigdy nie zagłosuję. A teraz bezpośrednio: do Radeq: “Więc, kiedy pojawiają się problemy z bezrobociem, obniżką zarobków, drożyzną i realnym kryzysem gospodarczym lewaki odgrzewają tematy światopoglądowe jak stary śmierdzący kotlet. ” PIS także odgrzewa stare kotlety… A Samoobrona, PChD – naprawdę nie znacie historii – tej najnowszej? Nie widzisz “homosiów” – rozejrzyj się. Nawet statystyka mówi, że wśród 10 Twoich kolegów, statystycznie dwóch to geje (chyba socjologia Ci się kłania)… > ~do karol: skoro mnie nazywasz gejem, ok. niech Ci będzie. W czasach, gdy mieliśmy PRL (pewnie byłeś za mały, by pamiętać) homoseksualizm był i to w najgorszej postaci: mężczyzna poślubia kobietę, mają dzieci i po kilku latach takiego pożycia żona dowiaduje się, że mąż sypia z innym mężczyzną- tym samym raniąc nią samą i swoje dzieci. Czy tego chcemy? czy chcemy rozbijać małżeństwa? Nie! Dlatego potrzebujemy związków partnerskich. Kolejna sprawa – związek partnerski to również związek kobiety z mężczyzną. Znam przynajmniej jedną taką parę, która za nic w świecie nie chce małżeństwa (nie wiem dlaczego- ot tak). gdy jedno z nich zachoruje – drugie nie może nawet dowiedzieć się w szpitalu w jakim jest stanie! Dlatego potrzebne są związki partnerskie – właśnie ta takie przypadki! Prawo nie jest przeznaczone dla każdego. Prawo musi przewidywać również wyjątki. To jest istota ustawodawstwa! Do do powyżej – poczytaj sobie o homoseksualnych zachowaniach np. goryli- samiec alfa aby podporządkować sobie pozostałych samców odbywa z nimi stosunki seksualne. Biologia się kłania…

 20. i jeszcze jedno do Radeq – homoseksualiści robią To w domu – heteroseksualni jak mniemam (wg. ciebie ) robią To na ulicy :) Zgadza się?

 21. poziom dyskusji przeciwników związków partnerskich jest delikatnie mówiąc daleki od przyzwoitości. Tyle jadu , nienawiści , braku tolerancji i zwykłego chamstwa dawno nie spotkałem . Jestem starszym mężczyzną , pełna rodzina prawie dziadek i wcale mnie nie rażą wybory innych ludzi. A związki partnerskie to raczej chodzi o związki heteroseksualne , ustawa o związkach o dziwo pomogłaby pewnie i wielebnym załatwić wiele rodzinnych problemów

 22. Dlaczego GEJE w krajach gdzie można adoptują tylko chłopców ?? Sprawdziłem w statystykach UE (pracuję w USC) i niestety to jest prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>