80-letnia mieszkanka uratowana przed zamarznięciem

Dzięki wysokomazowieckim policjantom mroźna noc dla 80-letniej mieszkanki miasta skończyła się szczęśliwie. Starsza kobieta drżała z zimna i miała problemy z podaniem swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze przekazali ją pod opiekę córce.

Mundurowi natychmiast zareagowali. Mocno zmarznięta i drżąca z zimna 80-latka miała problemy z podaniem miejsca swojego zamieszkania i nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństwa na jakie była narażona. Interweniujący funkcjonariusze ustalili dane starszej kobiety. Okazało się, że jest to samotnie mieszkająca mieszkanka miasta, która późnym wieczorem wyszła z domu. Najprawdopodobniej ze względu na wiek i problemy z pamięcią nie potrafiła samodzielnie do niego wrócić. 80-latkę policjanci przekazali pod opiekę córce. I tym razem udało się uniknąć tragedii.

Policjanci apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje na to, że nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. O każdej takiej sytuacji powiadamiajmy Policję. Wystarczy telefon pod numer 112 lub 997.

oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem, podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>