Śmieciowy zawrót głowy

Od 1 stycznia 2013r. ZWKiEC Sp.z o.o. nie będzie przyjmować śmieci na wysypisko miejskie w okolicach wsi Osipy Lepertowizna.
W takiej sytuacji zachodzi pytanie gdzie i jak Mieszkańcy, którzy nie mają zawartych umów mogą wywozić śmieci do 1 lipca 2013r., tzn. do momentu wejścia w życie prawa miejscowego.
Na sesji 28 grudnia 2012r. postulowałam poinformować wszystkich mieszkańców o postanowieniach, które dotyczą wprowadzania w życie ustawy o zachowaniu porządku i czystości zawartych w uchwałach Rady Miasta Wysokie Mazowieckie.
Proponowałam również utworzenie punktu konsultacyjnego w Urzędzie Miasta, gdzie mieszkańcy mogliby uzyskać potrzebne informacje nieuregulowane dotychczasowymi aktami prawa miejscowego, tj. regulaminem utrzymania czystości i porządku w mieście oraz podjętymi uchwałami. A jest o co pytać.
W kwestii ustalenia opłaty pogłównej (od liczby osób) postulowałam o dopłaty dla rodzin wielodzietnych. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 13 zł miesięcznie od osoby, a jeżeli odpady są zbierane i odbierane selektywnie opłata wynosi 8 zł miesięcznie od jednej osoby. Opłatę uiszcza się do 15 każdego miesiąca na rachunek bankowy.

Halina Roszkowska, Radna Rady Miasta Wysokie Mazowieckie

* Portal Wysokomazowiecki nie ponosi odpowiedzialności za treści autorstwa użytkowników Portalu Wysokomazowiecki.

24 myśli nt. „Śmieciowy zawrót głowy”

 1. Jak zwykle decydentom a może bardziej decydentowi zabrakło odrobiny wyobrażni. Chyba nie trzeba wielkiej inteligencji by dojść do wniosku że jak nie będzie możliwości wywiezienia śmieci na wysypisko to będą wożone do lasów albo przydrożnych rowów. Ucieszyła mnie wiadomość że jednak jest w naszym mieście grupa ludzi która zorganizowała się aby powyższy portal prowadzić. jest to bardzo budujące na przyszłość gdyż domniemam że są to ludzie młodzi i nie są im obojętne problemy ich środowiska . Być może jest to sygnał że w naszym mieście odradza się wśród ludzi młodych tzw. postawa obywatelska . Byłoby to budujące na przyszłość.

 2. A ja mam pytanko: czy uchwalone stawki ulegną zmianie po rozstrzygnięciu przetargu na wywóz i składowanie odpadów komunalnych.

 3. To ciekawy nie wie że u nas niema przetargów na wywóz i składowanie śmieci. W swoim czasie ciekawy dowie się ile burmistrz a oficjalnie rada miasta obciązy mieszkańców za tę usługę oczywiście stawka będzie jak zwykle nie z sufitu tylko będzie przygotowana skrupulatna kalkulacja wypracowana przez ZWKIEC spółka zoo. i rada ją zaakceptuje , Może nieliczni krzykacze będą mieli zastrzeżenia dlaczego płacimy więcej niż w innych miastach no ale zwracać na takich uwagę ,a z resztą ci nas nie stać.

 4. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli młodzież zbierała kasę aby poprawić wyposażenie szpitali dla osób starych. U nas w mieście Orkiestra nie gra już wiele lat ze względów ogólnie wiadomych czyli tak naprawdę niewiadomych dla normalnego człowieka.. Chyba mamy pierwszy poważny problem , gdyż nasi wybrańcy są głównie wybierani przez elektorat emerytów i rencistów czyli ludzi w podeszłym wieku , za niecałe dwa lata wybory no i pytanie Grać czy nie Grać w Mazowiecku . Ciekawe jak zareaguje ten stary elektorat widząc tą szczególną troskę o ludzi starszych w miastach gdzie Orkiestra Wielkiej Świątecznej Pomocy gra a młodzież wychowywana jest w duchu pomocy starszym i charytatywnie zbiera pieniążki w słusznym celu .

 5. Niejednemu zawirują przed oczami te kosze i puste i ze śmieciami jak zaczna inkasować z naszych kieszeni po 13zł od człowieka.Policzcie już teraz ile to będzie w gospodarstwie gdzie mieszka 10 osób. Dobrze , że Portal Wysokomazowiecki został.To jedyne niezależne źródło informacji na powiat.l

 6. Tobie nie przyjdzie żaden rachunek .Sam musisz zadeklarować ile osób z tobą mieszka i od nich zapłacić tyle ile trzeba , tzn.przykładowo 10 osób w nieruchomości po 13 zł co daje okrągłą sumę 130 zł i nie myśl , że na rok. 130zł trzeba będzie płacić co miesiąc z tego co wiem.

 7. to niech lepiej może zlikwidują tą straż, znajdą sie wtedy dopłaty dla wielodzietnych rodzin, a Pani Roszkowska jest za utrzymaniem Straży Miejskiej?

 8. A Pani radna Roszkowska to już całkiem zapomniała o naszej słynnej dziurze przy wysypisku która powstała na wskutek wydobywania bez odpowiednich zezwoleń piachu przez spółkę miejską . O ile pamiętam to obiecała Pani poinformować internautów o konsekwencjach w tej sprawie na koniec ubiegłego roku a tu nic .

 9. Do Wysokiego – kolejna Bogurodzica? Czy władz nie stać na coś lepszego. Teraz to już nikt nie przyjedzie. Obawiam się, że większość wyjedzie!

 10. widzę tu jakiegoś mafiozo czysto z sycyli dalekiej ITALI co wybrał nasze miasto do czegoś – kto to ? morze ktoś wie – burmistrz jako – szeryf na pewno niech powie po co przyjechał ma straż miejską to wie Tadeusz udziel informacji na ten temat.

 11. To już stara popelina i obciach też ! Gościu wyśpiewuje , że można tu “przyjechać tak bez niczego ” i nie po kryjomu” , to ciekawo kto , kiedy i w jakim celu przyjeżdżał tu po coś i to po kryjomu? De Marco zaśpiewaj nam – nieważne jaki masz talent i czym się zajmujesz.

 12. A mnie i moim znajomym z innych miast ta piosenka o naszym mieście bardzo się podoba,jest to niezależna opinia a wy krytykanci puknijcie się w swoje zakute łby najlepiej srać w swoje gniazdo i narzekać dla was jest tylko jedno wyjście wywiesić białą flagę i ogłosić upadłość i abdykację.

 13. O jakiej niezależnej opinii mówisz . Czy p. Marek Brzozowski wymarzył sobie o tak z obrazka raj w Wysokiem Mazowieckiem , czy ktoś mu wcisnął ciemnotę ? Z piosenką na W…y,zupełna żenada!!!!

 14. Gdyby to wymyśliły dzieci z trzeciej czy czwartej klasy szkoły podstawowej xc to też cieszyło by mnie to jako inicjatywa oddolna młodych artystów stawiających pierwsze kroki w twórczości artystycznej . Ale jak taki kicz i tandetę robią ludzie dorośli i jak plotka niesie nie bezinteresownie to nie tylko obciach jak mówi młodzież ale i brak klasy. Plotka niesie o rzekomych sprawach biznesowych tego pana w naszym mieście najlepiej aby prominenci zdementowali je lub potwierdzili o co tu chodzi . Bo co najmniej dziwne aby ktoś przejeżdżający przez Wysokie nagle tworzył o nim piosenki. Jeżeli już, to chyba ten zatrzymany przez naszą wyjątkowo czujną drogówkę i ukarany mandatem ,ale czy byłby tak zachwycony tym ,to mam odrobinę wątpliwości.

 15. Dajcie się na spokój.Dlaczego facet ma nie śpiewać o czym chce ,jak umie i jak mu się śpiewanie podoba oprócz tego co robi zawodowo.A , że współpracuje z miastem to chyba grzechu nie popełnia, tak że spoko i nie węszcie spiskowej teorii dziejów.

 16. No tak ale jak facet śpiewa to przeważnie zakochany w jakieś kobiecie no teraz to i w drugim facecie ale o przypadku śpiewania o cudzym mieście to nowość . A w dzisiejszych czasach to i ta miłość jest nie zawsze platoniczna i bezinteresowna.

 17. A idź w końcu do diabła . Nie widze tu spokojnej ani zrównoważone oceny tylko jakieś wolne żarty na tle tęgiego mrozu.

 18. Wysoka Rado zastanów się jaką uchwałę podjęłaś odnośnie zbiórki segregowanych śmieci! W jednym worku śmieci segregowanych ma się znaleźć tworzywo sztuczne(woreczki, butelki, opakowania po szamponach, serkach, jogurtach itp.), opakowania wielomateriałowe np. kartoniki, puszki aluminiowe i metalowe. Te śmioeci stanowią większość odpadów w naszych gospodarstwach i mają być odbierane jeden raz na miesiąc, a my za segregowane śmieci mamy płacić co miesiąc 8 zł. Miasto chyba dąży do tego, aby mieszkańcy nie segregowali śmieci, bo nie segregowane będą odbierane raz na miesiąc. Gdzie tu jest sens i logika?

 19. Najlepsze jaja to będą jak przyjedzie śmieciara i te segregowane śmieci wrzuci razem do tego samego zbiornika na śmieciarze . Tu dopiero mieszkańcu znajdziesz sens i logikę .

 20. Słyszałem w telewizji ,że samorządy będą mieć swobodę w ustalaniu odpłatności za wywóz śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>